Vrh "CH" Kráľovská stráž - 3. týždeň

 

Konečne je tu čas, keď sa v bedni začína ozajstný život. šteniatka už majú oči pootvárané, hoci fyziologicky ešte veľa nevidia. Rysujú sa medzi nimi budúci operní speváci, ktorí si už teraz trénujú hlasivky a ladia svoj zvukový prejav.

Iní sú riadni špekulanti a snoria okolo celej bedne, kadiaľ by sa dokázali prešplhať von. Trom Copperfieldom sa to už aj darí. Vždy sa nájde nejaký prešibanec, ktorý vyskúma, že najľahšie to ide v rohu, kde sa dá dobre zaprieť o bezpečnostné lišty, ktoré slúžia na to, aby sučka nezaľahla šteniatko.

 

Veľmi milé je, ako sa šteniatka začínajú zaujímať jeden o druhého, občas sa olizujú, občas oňuchávajú, drzáni sa liepajú na svojich súrodencov a dokonalí labužníci si na nich vykladajú hlavu ako na vankúš. Každý večer sa všetci bez rozdielu musia podrobiť váženiu. To im síce neprekáža, ale keď zacítia na stole fľašu s mliekom, vrtia sa ako živé striebro a neraz si váhu viac tipneme než odčítame na displeji. Tí, čo sa cez deň pri kojení ulievali, dostanú po vážení šteňacie mliečko z prášku a potom už len hromadne zívajú a zalomia spánkom statočných.

   

Daždivé počasie nás síce neteší, ale problémy nám nerobí. Aj doma sa dá zabaviť. S 2-ročným synovcom je socializácia obojsmerná. Teraz je to ešte zábavné, nechať šteniatku cmúľať prštek. Už im však začínajú rásť zuby a za pár dní si budeme všetci schovávať ruky po vreckách, len aby sme ich uchránili pred tými malými krokodílmi. Pri všetkom usilovne asistuje naša najmladšia  Fidži. Ale to len do chvíle, kým niektoré šteniatko nezačne u nej hľadať mliečko. To Fidži mizne ako gáfor. Jej úloha ešte len príde, tak za dva týždne, keď bude šteniatkam vhodnou sparingpartnerkou do všetkých vylomenín.

Krásnu, slnečnú sobotu využili šteniatka na to, aby obzreli svoju vonkajšiu búdu. Najviac sa im páčilo na koberci pred búdou a v detskom záhradnom domčeku. Rýchlo sa však unavili, Cortinka ich stihla ešte narýchlo nakojiť a už pospali. K večeru sa začali zbierať škaredé mraky, tak sme museli krpcov pobudiť. Vonku sa ešte svedomito vycikali a už sa sťahovali do teplúčka obývačky. Vonku sme ešte stihli niektorých uloviť na prvé portréty. Prvý výlet do sveta majú teda za sebou, ale pred sebou ešte veľa objavných zážitkov.

 

 

 

Rodičia      Portréty šteniatok        Kontrola vrhu             Váhová tabuľka

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 4. týždeň   Album 5. týždeň   Album 6. týždeň

Album 7. týždeň    Album 8. týždeň    Album 9. týždeň   Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka