Chile  Kráľovská stráž, výška 62 cm, DBK A, DLK A,  bonitácia - A5E1I4R/AAA

C.I.E. Chile Kráľovská stráž - sučka čierna so znakmi, narodená 19. 7. 2010,
tetovacie číslo 933,                                   bydlisko: Stará Turá

Chile na working-dog.eu                CHOVNÁ

Posudok z kontroly vrhu:
dňa 3. 9. 2010
CHILE (933): sučka, čsz, mohutná, výborná štruktúra srsti, pekné mohutné labky. Znaky výborne umiestnené a ohraničené - stredne plavej farby. Krásna mohutná hlava, uši správne nasadené, korektnej dĺžky. Zhryz nožnicový. Chvost výbornej dĺžky, v čase kontroly bez hmatateľných deformácií. Povaha milá, priateľská, kľudná, kontaktná. Hmotnosť: 5600 g  

RTG DBK = A, RTG DLK = 0 (klinika Trnava).
Bonitačný kód:
A5E1I4R/AAA (typický predstaviteľ plemena, svetlé oko, chýbajúce predhrudie)                                                                                             Šampion Nemecka - VDHfarba čierna so znakmi, ideálna vyrovnaná povaha)

skúšky: BH, ZOP, ZPU1, FPR1


 


 

výstavné úspechy:

CIE - Medzinárodný výstavný šampión
(CACIB Nemecko, Česká rep., Slovensko, Poľsko, Bulharsko)
Šampion IHF
Šampion ČMKU

Slovenský šampión krásy mladých
Šampión Slovenska, Nemecka, Bulharska, Ukrajiny a Moldavska
výborná 1, CAJC, CAC, CACIB, res. CACIB, BOB (v ČR aj na Slovensku), Klubový víťaz a BOB Maďarského hovawart klubu aj Slovenského hovawart klubu
Anwt. Dt. Ch. VDH, CACIB (Nemecko)
BOG - FCI II. sk. (MVP Nitra - 24.2.2013)

Victory Winner 2012, Kvalifikácia na CRUFTS, Víťaz Grand Prix Slovakia 2012, Čiernomorský víťaz 2012

                                                

  Šampión Moldavska Šampion Ukrajiny Šampión Ukrajiny Čiernomorský víťaz 2012

 Chile je veľmi zaujímavé šteniatko. Je celkom samostatná, správa sa tak dôležito. Kým ostatné šteniatka sa predháňajú v tom, kto sa prvý dostane na ruky, tak Chile príde, len keď ona uzná za vhodné. Ešte sa pri tom tvári tak, že mi robí veľkú láskavosť, že ju môžem vziať na ruky. Že má na to práve teraz chvíľu času, tak nech si to užijem, lebo potom už bude mať celý deň inú prácu.

Bude žiť vo veľmi veselej a temperamentnej rodinke. Podobne ako minulý rok Holandia, aj Chile "vyfasovala" chlapca, ktorému sa celý deň ústa nezatvoria.

Odovzdávanie Chile do rúk nových majiteľov pozorne sledovala Fidži. Tá nesmie chýbať pri žiadnych dôležitých udalostiach. Len by ma zaujímalo, pre koho robí tú špionáž a komu podáva správy. Proti nej je aj CIA šuviks.

Prvé správy z nového domova:

Cesta bola OK, doma je chudinka vyjavená, nechce ísť do bytu a keď v ňom je, tak zasa nechce ísť von, ale teda ju chápem, lebo za jeden deň je zmien až až. Najskôr sme ju zobrali  do bytu, kde bývame a keď sa najedla (trošku) tak sme išli pozrieť na dom, kam sa budeme sťahovať. Zo všetkých možných miest na odpočívanie si vybrala kopu hliny a tam sa ustlala :)) Teraz už spinká v byte a chudinka si našla úkryt pred chalanmi v kúte pod manželskou posteľou a konečne ma kľud. Večeru zjedla už celú. Inak, ako ste písali, že je samostatná jednotka a mojkanie moc nevyhľadáva, tak asi je to tou zmenou prostredia, ale stále by bola len na rukách a túlila sa a pestovala :)) Chlapci ju prijali výborne, dokonca sa celí šťastní išli s ňou podeliť, nanosili jej svoje obľúbené hračky - autobus, traktor, stavebnicu :))) nejako nechápu, že by bola najradšej, keby jej dali chvíľku pokoj a priestor na zoznámenie sa.

Po pár dňoch

Je straaaaaaaaaaaaaaaaaaaašne šikovná, čo sa týka usmernení, v byte môže behať na chodbe, kuchyni, kúpeľni + spálni kde spíme všetci štyria a v dvoch ďalších ma zakázané chodiť, a keď má snahu prísť a jej poviem rázne NIE alebo VON tak poslúchne, a pekne si sadne pred dvere a čaká. A ešte som si všimla, že sa strašne snaží poslúchnuť všetko a ak niečo vyhreším, tak hneď sa chce líškať a mojkať a skáče mi do náručia :))) Je úžasná, Chilinka naša. 
Inak je strašne zlatá, len s tým jedením je to stále bieda , najviac jej chutí večer acidko, to vylíže všetko, ale granule nič moc, skôr to nič...a zjedla celé jablko aj nektarinka jej chutila a okusuje všetky kvety, čo vidí. S deckami je to už relatívne OK, malá ich naháňa a ich to strašne baví, rehnia sa jak kone keď pred ňou utekajú.

22.10.2010 - Chilinka sa presťahovala do domu. Hneď si obľúbila pelech pri vchodových dverách. Tam sa uchýli vždy, keď chce mať svoj pokoj. Okrem veľkého dvora má hneď od domu výbeh do krásnej prírody, kam chodí každý deň.

január 2011 - Chilinka dostala pod vianočný stromček krásnu, zateplenú búdu, ale aj tak dáva prednosť svojmu pôvodnému pelechu pri dverách do domu. Postupne sa prepracovala aj k takej vymoženosti, akou je vyhrievanie v dome pred krbom. A keby bola čo len trošku múdrejšia, už mohla chodiť dnu aj spávať. Ale Chili nie, tá si musela urobiť po svojom. Namiesto toho, aby niekde v kútiku čušala a prespala v pohodlí celú noc, ona pravidelne o polnoci dostane rapeľ, skáče po posteliach, všetkých budí, oberá vianočný stromček a lieta po dome ako guľový blesk. A tak znova skončí na dvore. Snáď raz príde na to, že občas sa oplatí aj sekať dobrotu.
Celkom iná je Chili na výcviku, hoci má len 5 mesiacov, už zvláda odloženie za pochodu v ľahu, čo je cvik náročný aj pre starších psov. Najradšej má Chili chvíle strávené len so svojou paničkou, keď je pre ňu stredobodom pozornosti. Budeme jej držať palce, aby sa jej vo výcviku darilo čo najlepšie.

 

Rok 2013 - začal pre Chilku veľmi úspešne. Na každej výstave, kam nastúpila, získala titul BOB - Víťaz plemena. Bolo to v januári v Trenčíne a vo februári v Nitre na oboch výstavách. Na tej nedeľnej si svoju kolekciu úspechov rozšírila o historický titul pre hovawarta - BOG FCI II.

BOG - FCI II. sk. (MVP Nitra - 24.2.2013)

Svoje úspešné ťaženie zavŕšila v marci 2013 v Českých Budějovcích, kde získala hodnotenie výborná1, CAC, CACIB a splnila tým podmienky pre udelenie titulu C.I.E. - Medzinárodný výstavný šampión. Do Starej Turej jej posielame veľkú gratuláciu.


 

 

Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň   Album 8. týždeň   Album 9. týždeň   Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

 

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka