Chantal  Kráľovská stráž

Chantal Kráľovská stráž - sučka čierna, narodená 19. 7. 2010, tetovacie číslo 929,
                                             bydlisko: Plzeň                     web stránka

Posudok z kontroly vrhu:
dňa 3. 9. 2010
CHANTAL (929): sučka, čierna, na hrudi pár bielych chlpov, veľmi pekná kostra. Pekne modelovaná mohutná hlava, uši výborne nasadené, výbornej dĺžky. Tmavohnedé oko, zhryz tesnejší nožnicový. Chvost výbornej dĺžky, v čase kontroly bez hmatateľných deformácií. Pohodová povaha,  kľudná,  kontaktná. Hmotnosť: 5700 g.  

 

výstavné úspechy: výborná, CAJC

Chantalka odišla do svojho nového, veľkého sveta už vo veku 7 týždňov. Je to skôr, než sme zvyknutí, ale z logisticko - dopravných dôvodov to bolo efektívne riešenie sťahovania. Jej noví majitelia sú veľmi sympatickí, majú radi zvieratá a to skutočne všetkých druhov. Všetko, čo chovajú, chovajú výstavne s rodokmeňmi a rôznymi certifikátmi. Aj Chantalku vraj čaká výstavná kariéra.

Takéto sú prvé správy z nového domova:

Príchod domov: Chantalka byla vzorná, celou cestu spinkala v košíku a ani nezakňučela :) Sice ze začátku zvracela , ale pak už to bylo fajn i se vzorně vyčurala na odpočívadle. Už si to tu prozkoumává, z dětí je nadšená, se Žanetkou (Bišónik) se opatrně očmuchává.

Prvý deň v novom domove: Chantalka je zlatíčko, jsme z ní nadšení. Rychle se rozkoukala a už se mnou chodí po statku a krmí se mnou zvířata, je to milý ocásek :).Fascinují jí holoubci jak létají, králík v ohrádce. Kamarádí s naší kočkou Mickou. Žanetka se k ní dnes již
chová vstřícněji, už si chvilku pohráli, myslím , že to bude fajn. Překvapuje nás svou vyrovnaností, pokud jí něco překvapí posadí se a pozoruje to, ale necouvne ani o krok. Bezvadně baští, doma se ani jednou nepočůrala, zvládáme venčení. Máme z ní velikou radost.

Chantalka dostala do výbavy hračku na naťahovanie a evidentne sa páči nie len jej, ale aj novej kamoške Žanetke.

Chantalka je už na farme ako doma. Už sa zoznámila so všetkými zvieratkami. Má ich veľmi rada, ale najmä ich krmivo, ktoré dostávajú a z ktorého si Chantalka občas niečo ukradne. Pokiaľ sú to len granulky, tak je to v poriadku, ale... so Žanetkou sú správna dvojka, vyvádzajú kadečo zábavné aj menej úsmevné. Občas ponaháňajú mačku, naposledy však ponaháňali bažanta. Jemu, nešťastníkovi, patrí to "ale..." z predchádzajúcej vety. Naháňačka skončila pre bažanta nedobre. Chantalka so Žanetkou si ho dali na raňajky. Zostali z neho len nožičky. Podľa vyjadrenia majiteľky: "Bažant byl sice výstavní, ale zajisté také velmi chutný...:)" a vraj to bola chyba majiteľov farmy, lebo zabudli bažanta zavrieť. Nuž taký je život na farme.


5 mesiacov

Aktuálne z Litic: "Chantalka roste jako z vody. Chodíme spolu na cvičák, kde jí to ohromně baví. Již se zbavila ostychu ze psů a řádí s nimi jako černá ruka.:)Miluje děti i lidi, ke každému se s radostí vrhá. Baští s velkou chutí, žádná porce jí není velká..., připadá mi, že je bezedná.
Miluje jízdu autem, procházky a vůbec s nadšením se účastní veškerého dění. Všude ten svůj zvědavý čumáček strčí. Jsme moc rádi, že jí máme.:)"
 

    

6 mesiacov:

Chantalka už od 3 mesiacov chodí svedomito na cvičisko. Našla si tam veľa kamarátov. Na svojej stránke má aj pár fotiek, ale je taká aktívna, že na žiadnej fotke nie je celá. Zo záberu vždy stihne ujsť skôr, než cvakne spúšť. Našťastie jej majiteľka prezieravo urobila aj krátky videozáznam. Hoci kurz základnej poslušnosti už Chantalka ukončila, o čom svedčí aj udelený certifikát, návštevy cvičáku sa natoľko zapáčili aj Chantalke aj jej psovodke, že budú vo výcviku pokračovať aj naďalej, čo nás nesmierne teší a držíme obom palce.

 

10 mesiacov: Národná výstava - Klatovy - výborná 1, CAJC - posudok

Ako ročná slečna sa Chantalka venuje nádherným chlpatým šteniatkam - havanským bišónikom. A že jej to pristane....
Kliknutím na obrázok sa spustí video.

 

Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň    Album 8. týždeň    Album 9. týždeň   Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

 

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka