Chelsea  Kráľovská stráž

Chelsea Kráľovská stráž - sučka čierna so znakmi, narodená 19. 7. 2010, tetovacie číslo 930,
                                             bydlisko: Nitra

Posudok z kontroly vrhu:                                                 RTG kĺbov: DBK A, DLK 0.
dňa 3. 9. 2010
CHELSEA (930): sučka, čsz. Znaky výborne umiestnené a ohraničené - stredne plavej farby. Pekná mohutná hlava. Uši výborne nasadené, t.č. dĺžka na hranici. Tmavohnedé oko, zhryz nožnicový. Chvost výbornej dĺžky, v čase kontroly bez hmatateľných deformácií. Povaha  kľudná, vyrovnaná, priateľská, zvedavá. Hmotnosť: 5800 g.  

výstavné úspechy: veľmi nádejná 2, 4.-5. miesto v súťaži o Najkrajšiu dorastenku CVP Nitra 2011
výborná 2 na MVP

Pre Chelsea bude odchod do nového domova veľká zmena, ale pre ňu určite v dobrom. Bude totiž bývať v byte. Ona to určite od začiatku vie, pretože aj vo svojom rodnom hniezde využila každú príležitosť, aby sa dostala do domu. Tvárila sa pritom absolútne suverénne. Konečne teda bude mať aj oficiálne povolené spávať vnútri. Keďže Nitra je už historicky a tradične mesto výstav psov, dúfame, že časom na nich uvidíme aj Chelsea. A snáď ju budeme často vídať aj u nás doma, pretože jej majitelia majú v Martine rodinu a často tam chodia na návštevy. Odteraz už budú cestovávať aj s Chelsea.

Prvé správy z nového domova:

Chelsea celú cestu do NR prespala. Ani sa jej nechcelo vystupovať doma. Ešte hľadá súrodencov, ale už sme ju aj štekať počuli.
Je úplne úžasná, v noci od tej 11tej do 6:15 pekne spinkala pri nás, neplakala, s cikaním jej to tiež už ide. Takže je šikovnica veľká a robí nám radosť.
 
O pár dní: V byte je už riadny suverén a v aute sa vozí akoby patrilo jej. Ešte uhýba od ľudí a detí, ale len tých, ktorí sa k nej neprihovoria. Detský krik jej tiež ešte reže uši, takže sa ju snažíme brať hlavne medzi ľudí.
 

V nedeľu po obede sme sa vybrali do Levíc za kamarátmi, majú 5mesačnú bishonku a tie dve vyvádzali neuveriteľné veci v parku, vyšantili sa statočne. Samozrejme keď Chelsea nabrala úplné sebavedomie, mala nad ňou absolútnu prevahu. Potom zaspala u nich v kuchyni na počkanie. Vyskúšali sme aj lávku cez vodu, kde je vidieť dole, ako ste hovorili, Chelsea sa po nej spolu so mnou niekoľkokrát prešla hore dolu.
 
Od včera ju nechávame na pol dňa doma samu. Zatiaľ skontrolovala gauč, lebo keď sme doma nemôže naň a pustila sa do rohu omietky. Inak žužle všetky svoje hračky a veľkú plyšovú ovcu Helu. S tou zvádza sumo boje.
Inak je väčšinou kľudná, ale keď ma svojich 20min slávy, riaden čert, je ako duracellka. :-)

Chelsea začína vystrkovať rožky, začína byt suverénom v každom momente. Momentálne hryzie čo jej príde pod ruku. Nohy, ruky, hračky, všetko. Momentálne sa pustila do vlastného plastového pelechu. Čo sa jej nepáči je česanie, obhrýzať kefy to hej ale nechať sa učesať, to nie.
 

 

Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň   Album 8. týždeň   Album 9. týždeň    Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

 

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka