Vrh "CH" Kráľovská stráž - 8. týždeň
Šteniatka sú zo dňa na deň väčšie, krajšie, múdrejšie a šikovnejšie. Vedia sa úžasne tváriť, strúhajú kadejaké grimasy, ale občas vedia aj pekne zapózovať na fotku.

Cheyenne Afrika Chadwick Chadwick Chelsea Chiara Channel Channel Chelsea Cherry

Už sa rujú medzi sebou, hrajú sa na lovca a korisť, nejedna hračka im už padla za obeť. Hoci sú to už riadne šelmy zubaté, Cortina má svätú trpezlivosť a ešte stále ich kojí. A to už majú vyše 8 týždňov.

Chadwick Chiara

Neraz ako hračka poslúži aj vlastný súrodenec. Tu je na chrbte plavá Chiara a svojimi čiernymi labkami otrčenými do vzduchu demonštruje kvalitu pigmentu plavého hovawarta.

Cheyenne je veľký obľúbenec nielen náš, ale aj všetkých návštev. Je veľmi milý, keď ho niekto zoberie na ruky, vyoblizuje mu celú tvár. Nie ako niektorí jeho súrodenci, ktorí sa bez výstrahy vrhnú na nos alebo ucho v snahe urvať z toho čo najväčší kus. Preto sme všetci radi, keď si tieto svoje aktivity vybíjajú radšej na hračkách či metlách.

 Cheyenne

Rozvoj schopností šteniatok sme najnovšie obohatili o nestabilnú plochu. Je to campingový stolík, ktorý má naspodu zložené nohy. Keď po ňom šteniatko prejde, stolík sa kýva a ešte aj hrkoce. Mysleli sme si, že to budú opatrne skúmať a skúšať, ale od prvého momentu po ňom behajú ako šarkani a tak nie je jednoduché urobiť aspoň trošku slušnú fotku.

Aby nebolo všetko také ideálne, každú chvíľu vonku silno prší a tak majú šteniatka aj domáci posteľový tréning. To je parketa pre Fidži. V posteli dovolí šteniatkam všetko,  nechá ich, nech jej lozia po hlave, ťahajú ju za uši. Niekomu teraz asi vlasy dupkom vstávajú - že pes v posteli. Verte či nie, v mnohých rodinách sa psy rozťahujú na gaučoch, či spávajú v posteliach. Bez ohľadu na veľkosť. Tých psov, nie postelí. Len nie každý sa k tomu prizná. Tie šteniatka, ktoré to budú mať doma dovolené, to už budú mať natrénované. A ktoré to dovolené mať nebudú,  mali možnosť to zažiť aspoň raz v živote.

   

ChadwickKaždý dážď raz prestane a tak sa môžu aktivity presunúť opäť von. Chelsea našla svoju záľubu v aportovaní, Channel v obhrýzaní všetkého možného aj nemožného.

Zážitkov na celý deň bolo neúrekom a tak šteniatka pospia kdekoľvek. Niekomu sa hodí pod hlavu súrodenec, niekto strčí hlavu pod kladinu a niekto si ju podopiera miskou na vodu. Konečne všetci spia spánkom spravodlivých. Uf.

 

Chelsea Chelsea Chelsea Chelsea ChannelCherry Chelsea Chelsea Chicago  

 Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu            Váhová tabuľka

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň 

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň    Album 9. týždeň    Album 10. týždeň
 

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka