Cheyenne Kráľovská stráž

Cheyenne Kráľovská stráž - pes čierny so znakmi, narodený 19. 7. 2010, tetovacie číslo 926,
                                                 bydlisko: Demecser (Maďarsko)
Posudok z kontroly vrhu:
dňa 3. 9. 2010
CHEYENNE (926): pes, čsz, najmohutnejší z vrhu. Na hrudi znaky správne umiestnené a ohraničené, na hlave sa dofarbujú, nad očami zatiaľ nevyfarbené, na prstoch labiek t.č. prerastajú čierne chlpy. Krásna mohutná psia hlava, uši výborne nasadené, výbornej dĺžky, tmavohnedé oko, nožnicový zhryz. Chvost výbornej dĺžky, v čase kontroly bez  hmatateľných deformácií. Semenníky zídené v miešku. Milý, priateľský. Hmotnosť: 6200 g  

Cheyenne je veľmi milé a priateľské šteniatko. Nielen výzorom, ale aj povahou veľmi pripomína svojho strýka Emirata. Budeme mu držať palce, aby mal tiež takú úspešnú pracovnú kariéru. Začiatky bude mať ťažšie, pretože sa bude musieť preorientovať na maďarčinu. Ale vďaka tomu, že je veľmi pozorný, určite to zvládne rýchlo.

 

Prvé správy z nového domova (voľný preklad z angličtiny):

O Cheyenna nemusíte mať obavy. Celú cestu domov bol pokojný a mal dobrú náladu. Ani nekňučal, ani nevracal. Prespal skoro celú cestu. Tiež spal celú noc bez zakňučania. Jesť mu chutí výborne. Cez deň sa vybral na expedíciu po záhrade. Je veľmi priateľský k našim psom a mačkám a je veľmi bystrý. Má vyrovnané sebavedomie a je flexibilný. Je to skutočne dobrá povaha. Celá rodina sme s ním veľmi spokojní. Nie sú s ním žiadne problémy, učí sa rýchlo. Ponecháme mu jeho meno Cheyenne, výborne naň reaguje.

O pár dní:
Cheyenne rastie zo dňa na deň, S jedením nemá žiadne problémy, rád si dobre pospí. Má veľmi rád prechádzky popri rieke, je veľmi hravý, priateľský. Je veľmi ťažké ho odfotiť, lebo je stále v pohybe, behá hore - dole a myslím, že čoskoro bude z neho výborný aportér.
Sme s ním veľmi spokojní.
 

vo veku 3 mesiace

 Cheyenne stále vyžaduje veľa prechádzok, má množstvo energie, ktorú si vybíja v hrách s ostatnými psami. Hoci vonku je neustále v pohybe, doma je pokojný a tichučký. Baví ho všeličo aportovať. Štekať moc nechce, ale zato s majiteľkou svojím spôsobom neustále "rozpráva".

 


 

vo veku 4 mesiace

V tomto veku Cheyenne navštívil veterinára a ten skonštatoval, že rastie a vyvíja sa perfektne, je krásny a má veľmi harmonickú figúru. Majiteľka je týmto výrokom mimoriadne potešená. Podľa váhovej tabuľky v porovnaní so súrodencami je Cheyenne najťažší a bola obava, či nie je trošku tučný. No podľa fotografií je úplne chudučký. Je teda isto vysoký a bude mať riadne pevnú kostru. Podľa správ z jeho nového domova sa má veľmi dobre, má dostatok prechádzok aj zaslúženého odpočinku.

vo veku 5 mesiacov

"Do roku 2011 vstúpil Cheyenne s hmotnosťou 30 kg, ale už nie je ľahké ho odvážiť, pretože je príliš veľký a tak nie je ľahké ho udržať. A samozrejme, je stále veľmi pohyblivý. Je nádherný a veľmi veľký! Jeho hlas je skutočne hlboký a čím ďalej tým viac je nedôverčivý. V zásade je priateľský, ale nie príliš podlízavý. On miluje zimu a chladné počasie. Každé ráno idem s ním von najmenej na 2 hodiny. Cez deň sa vždy hrá  s ostatnými psami alebo spí. Nemáme s ním žiadne problémy, je veľmi inteligentný a pokojný. Základné príkazy sa učí veľmi rýchlo."

 

 

Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň    Album 8. týždeň   Album 9. týždeň   Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka