Vrh "CH" Kráľovská stráž - 10. týždeň

Po dovŕšení 2 mesiacov veku, ostali u nás už len dve šteniatka. Na presťahovanie do nových domovov museli počkať o niečo dlhšie, než ich súrodenci. Na príchod Channelky sa jej budúci majitelia pripravovali načerpaním nových síl na oneskorenej dovolenke a u Chadwicka sa dokončovali práce na dome. O čo neskôr šteniatka z domu odídu, o to viac sa stihnú naučiť od starších jedincov svojho druhu.

V rámci socializácie sme naďalej chodili k vode, nielen k potoku, ale aj k štrkovisku, kde sme pozorovali  a počúvali rachotiace bagre, nakladače a iné obrovské mechanické rárohy. Tiež sme boli na letisku (bez foťáka), kde je trávnatá letisková plocha, lietajú tam motorové aj bezmotorové lietadlá. Na počudovanie, šteniatka im nevenovali absolútne žiadnu pozornosť, aj keď hučali na ploche len
20-30m od nás. Oveľa viac pozornosti venovali na prechádzkach Fidžininej loptičke na špagáte. Najmä Channelka je ňou fascinovaná. Najskôr sa priúčala od Fidži, čo všetko sa dá s loptičkou vyvádzať a potom to učila aj Chadwicka. Sú z nich výborní parťáci. Škoda, že sa onedlho budú musieť rozísť.


Keď sa krpci s loptičkou vybláznili dosýta, dali si ešte pár kôl grécko-rímskeho zápasenia. Hoci je Channelka váhovo znevýhodnená, predsa mala dlho nad Chadwickom prevahu. Zápas skončil remízou, lebo obaja boli naraz na chrbáte. Aspoň nemal rozhodca robotu. 

 
Channelka je také šidlo, že si vyslúžila výchovnú lekciu od svojej mamy Cortiny. Na prvej fotke ešte dostáva hubovú polievku, na druhej už je otrlá a ukazuje mame, čo si o nej myslí. Dobre si všimnite ten vyplazený jazyk.
Podľa správania sa Fidži medzi šteniatkami, aj Cortina usúdila, že Fidži je šteniatko a láskavo ju oblizuje. Vôbec jej nevadí, že toto "šteniatko" má už vyše 30 kíl.
Po náročných a vyčerpávajúcich hrách si treba ešte trochu pospať, naposledy sa pritúliť, lebo čas odchodu do nového sveta sa rýchlo blíži. 
Každý drobec ešte zapózuje po svojom. Chadwick klasicky hore bruchom, dokonale natiahnutý ako špageta. Channelka s vážnym pohľadom a v očiach s otázkou, čo ju bude čakať v novom domove.
A prišla chvíľa, keď sa všetkým šteniatkam už venujú ich noví majitelia a naše tri grácie sú na prechádzke opäť samé. Konečne nemusia na nikoho dohliadať, môžu si veselo potrkotať ako baby na trhu a spievať ódy na to, že ich už nikto nebude hrýzť do nôh, ťahať za uši a chvosty a celý deň piskľavo džavotať.

Rodičia             Portréty šteniatok          Kontrola vrhu          Váhová tabuľka

Album 1. týždeň  Album 2. týždeň  Album 3. týždeň  Album 4. týždeň  Album 5. týždeň   Album 6. týždeň

Album 7. týždeň    Album 8. týždeň    Album 9. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka