Chadwick Kráľovská stráž  - chovný: 5AJ4S/AAA, výška 66 cm

Jch. Chadwick Kráľovská stráž - pes čierny, narodený 19. 7. 2010, tetovacie číslo 924,
                                                 bydlisko: Bratislava - Borinka

Posudok z kontroly vrhu:                             CHOVNÝ PES
dňa 3. 9. 2010
CHADWICK (924): pes, čierny. Pekná psia hlava, uši koretne nasadené, korektnej dĺžky, tmavohnedé oko, nožnicový zhryz. Chvost výbornej dĺžky, v čase kontroly bez  hmatateľných deformácií. Semenníky - v čase kontroly nahmataný jeden, odporúčané skontrolovať pri odbere chovateľom. Milý, priateľský, prítulný. Hmotnosť: 5300 g. Týždeň po kontrole vrhu sú hmatné už oba semenníky.  

                                                    chovný: 5AJ4S/AAA, výška 66 cm     RTG DBK = A, RTG DLK = 0

výstavné úspechy: Slovenský šampión krásy mladých
výborný 1, CAJC, CAC, res. CACIB

     
  

Chadwick je veľmi milý a priateľský. Ostal doma o mesiac dlhšie, pretože rekonštrukcia jeho nového domova sa neplánovane predĺžila. My sme si tak mohli užívať život so šteniatkom o niečo dlhšie. Výcvikom sme zatiaľ Chadwicka príliš netrápili, zato sme sa venovali socializácii, spoznávaniu rôznych prostredí, boli sme pozorovať nákladiaky a buldozéry v štrkovni, chodili sme k vode. Svoju pohodovú povahu Chadwick demonštruje denne mnohokrát. Kedy len môže, vyvaľuje sa hore bruškom a čaká, kto ho príde poškrabkať. S ušami dohora vyzerá skôr ako netopier, než ako hovawart.

S Chadwickom sme sa lúčili netradične. Nie doma, ale na 2.kráľovskom víkende, kam si ho prišli prevziať jeho budúci majitelia. Zotrvali sme spolu dva dni, aby si Chadwick ľahšie zvykol, aby mali jeho majitelia viac času na otázky a odpovede. Prvú noc v ubytovni síce kňučal, keď už nespal so svojou svorkou, ale cestu do Bratislavy zvládol v pohode a doma si už tiež zvyká. Hoci má pripravený koterec, bude ho môcť používať podľa vlastného uváženia. Zatiaľ cez deň dochádza so svojim pánom do práce, spáva ešte v byte, ale onedlho sa už bude sťahovať s rodinou do domu.


S mamou Cortinou a babkou Afrikou

Prvé správy z nového domova:

Chadwick si postupne okukáva nové bydlisko, zatiaľ tam chodí so svojím pánom iba na nejaký čas, lebo definitívne sťahovanie sa ešte len chystá. Keď sa tak stane, bude mať Chadwick k dispozícii peknú záhradu s farebnými kvetinovými záhonmi. Niektoré kvety sa mu zjavne páčia. Schody na hornú časť záhrady má zatiaľ zakázané, o to viac si môže užívať nosenie na rukách.


November 2010

Chadwick má to šťastie, že polovica jeho rodiny býva v Bratislave a druhá polovica býva v Poprade. A ako právoplatný člen rodiny cestuje na návštevy tiež. Posledné krásne jesenné dni strávil v Tatrách. Ako prvý zo súrodencov "CH" sa tam zoznámil s bielym čudom - snehom.

August 2011 - vek 1 rok


Na výcvikovom tábore v Podskalí

 

Rodičia                 Portréty šteniatok             Kontrola vrhu

Album 1. týždeň    Album 2. týždeň    Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň    Album 7. týždeň    Album 8. týždeň   Album 9. týždeň    Album 10. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Chantal   Chelsea  Chile   Cherry    Channel     Chiara    Chamonix    Chicago   Cheyenne   Chadwick

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka