Čo bolo nového u nás doma v roku 2011

 

 

 

24.12.2011
Na stromčeku sviečka svieti, pokoj, šťastie nech k Vám letí.
A keď rozžiaria sa Vaše tváre, by hojnosti ste mali stále.

Naše obrázkové želania pre vás.

23.12.2011 Krásny darček pod stromček dostala Jch. Chiara Kráľovská stráž. V Košiciach u prof. Ledeckého absolvovala RTG s výsledkom: DBK A/A a DLK 0/0. Gratulujeme.
11.12.2011 Naša svorka má o jedného člena viac.
28.11.2011 Mám radosť, že naše šteniatka  z vrhu "CH" tak seriózne pristupujú k RTG kĺbov.
Dnes bola na klinike v Trnave aj Chelsea Kráľovská stráž a má rovnaký verdikt ako jej predchádzajúci súrodenci:   DBK A, DLK 0.
Majiteľom gratulujeme a držíme palce, aby mali rovnakú radosť aj vo výstavných kruhoch a na poli športovej kynológie.
25.11.2011 Tak už vieme, kto by mal byť otcom našich budúcich šteniatok.
23.11.2011 K dobrej správe od Chadwicka sa pripája aj Chile Kráľovská stráž, ktorá má po vyšetrení na klinike v Trnave verdikt kĺbov: DBK A, DLK 0. V oboch prípadoch sa doktor Pašek vyjadril, že kĺby sú excelentné, aké sa u veľkých plemien nevidia často. Majiteľom gratulujeme.
21.11.2011 Uplynulý víkend bol bohatý hlavne na Medzinárodné výstavy. Tu sa dozviete, ako na nich dopadli Kráľovskí strážnici. Hoci ulovili dosť titulov, čo nás nesmierne teší, najkrajšou správou aj tak je dnešný výsledok DBK a DLK Cortininho syna Chadwicka. Za bedrové kĺby si vyslúžil "A" a za lakťové "0". Vyšetrenie absolvoval na klinike v Trnave.
Veríme, že aj ďalší jeho súrodenci z vrhu "CH" budú na RTG vyšetreniach rovnako úspešní.
13.11.2011 Naši odchovanci sa vôbec neulievajú.
Tento víkend strávila Jch. Chiara Kráľovská stráž v Slovinsku na medzinárodnej dvojvýstave. Prvý deň získala hodnotenie výborná 1, CAJC, BOJ (Best of junior) a druhý deň hodnotenie výborná 2.

Ich. Everest Kráľovská stráž strávil krásnu nedeľu pracovne a v Bratislave
zložil stopársku skúšku FH1 (86 b.).
Získal tak nárok na vystavenie medzinárodného pracovného certifikátu a môže tak na všetkých výstavách nastupovať do triedy pracovnej.

Obom zo srdca gratulujeme a držíme palce do ďalších kynologických úspechov.

11.11.2011 Martin na bielom koni dnes neprišiel ani do Martina, tak si trošku pripomenieme sneh aspoň v našom albume z Tatier, kde sme boli začiatkom októbra.
7.11.2011 Už po tretí krát sme dali profesionálne tlačiť nástenný kalendár Kráľovských strážnikov.
Všetky kalendáre na rok 2012 sú vypredané. Keďže sa ozývajú ďalší záujemcovia, je možné spraviť dotlač. Cena bude závislá od aktuálnej ceny výrobcu, pretože najvýhodnejšia akcia skončila 13.10. 2011. Orientačne to bude 11-12 E za kus. Kto by teda ešte chcel náš kalendár, môže si ho objednať. Ideálne čím skôr, kým má výrobca ešte aspoň nejaké cenové akcie.
Ak Vám je ľúto, že Váš psík v kalendári nie je, ak mi pošlete vysokokvalitné fotky, je pred dotlačou možné niektoré fotky zameniť.
 
29.10.2011 Záver októbra je pre Kráľovský strážnikov celkom úspešný.
Najskôr Cortina a Fidži absolvovali preventívne očné vyšetrenie s kompletnými negatívnymi výsledkami.
Potom si Chiara Kráľovská stráž po prvý krát vyskúšala výstavný kruh v medzitriede (15-24 mes.).
V poľskej Poznani na Medzinárodnej dvojvýstave získala ocenenie výborná 3 a výborná 2.

Čerešničkou na torte bol dnešný pracovný úspech Emiráta Kráľovská stráž, ktorý na cvičisku v Martine ako vôbec prvý hovawart na Slovensku úspešne zložil skúšku SVV2 (90 /78 /79) - známka dobre.
Figuroval Michal Vráb, posudzovala Bc.. Andrea Adamčiaková.
Emirovi aj jeho psovodovi Petrovi Kucharovičovi právom patrí obrovská gratulácia a poďakovanie za výbornú reprezentáciu svojej rodnej chovateľskej stanice.

17.10.2011 Pre tých, čo čakali na naše februárové šteniatka, máme smutnú správu: Dakara šteniatka teraz mať nebude. Dakarka nežije u nás a tak ju nemáme pod dohľadom každý deň. Jej majitelia bohužiaľ dva týždne neprišli na to, že sučka sa už hára a zistili to až keď už bol ideálny termín na krytie premeškaný. Je nám to veľmi ľúto, ale budeme sa teda tešiť na šteniatka od Cortiny, s ktorou pôjdeme na krytie do Nemecka.

Na stránke Chantal Kráľovská stráž pribudlo milé videjko Chantalky so šteniatkami havanských bišónikov.

15.10.2011 Emirat Kráľovská stráž využíva menej horúce jesenné počasie na pracovné aktivity a opláca sa mu to.
Minulý víkend spravil základnú medzinárodnú záchranársku skúšku RH-E a dnes v silnom a studenom vetre stopársku skúšku FPR 2. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu chovateľskej stanice.
Držíme Emirkovi palce aj do ďalšej práce.
13.10.2011 Trvalo to dlhšie než som plánovala, ale reportáž z Chorvátska je už na svete.
12.10.2011 Šteniatka z vrhu I už dosiahli vek 5 mesiacov a majú aktualizovanú váhovú tabuľku. Zdá sa, že niektoré "dievčatá" svoju váhu taja ako partizáni, tak tabuľka nie je úplná.
1. 10. 2011 Na albume z Chorvátska sa intenzívne pracuje. Ale vybrať zo 700 fotiek tie najlepšie nie je jednoduché, keď nám sa zdá jedna krajšia ako druhá. Zatiaľ teda dobiehame resty a prinášame pár fotiek z tábora a výstavy SHK.
26. 9. 2011 Trošku sme sa v aktualizáciách odmlčali, ale malo to konkrétnu príčinu. S Afrikou a Fidži sme si užívali koniec leta pri mori v Chorvátsku. Máme množstvo krásnych fotiek a zážitkov, ktoré v priebehu týždňa zverejníme. Pripravené sú už aj informácie z tábora hovawartov, kde sme boli ešte v auguste.
9.9.2011 Práve mi prišla dobrá správa, že v rodine Kráľovských strážnikov je o jedného viac. Franciinej paničke sa dnes o 11.15 narodila dcéra Nataška. Ako píše hrdý otecko:
Budem si žiť ako v rozprávke o tom kráľovi, ktorý tri dcéry mal.
(Doma už majú Evičku a Táničku. ktoré s nami aktívne absolvovali všetky doterajšie Kráľovské víkendy)
27.8.2011 Na poslednú chvíľu pred odchodom na výcvikový tábor máme ešte veľmi potešujúcu správu. Sučka Grenada Kráľovská stráž podstúpila RTG DBK v ČR a od MVDr. Ekra dostala výsledok: DKK A/A.
22. 8. 2011 Víkend sme mali veľmi pestrý a úspešný. S celým Triom black sme sa vydali na cesty po Západnom a Strednom Slovensku. Hlavným cieľom bola dvojvýstava v Bratislave. Cestou tam sme navštívili naše šteniatka Indiu a Ivoryho. Na výstave sme pobrali tituly, aké sa len dali a cestou späť sme navštívili ďalšie šteniatka - Isabellu a Islanda. Sobotný večer sme strávili vo výbornej spoločnosti Kráľovských strážnikov a ich majiteľov. Hostiteľom (absolútne úžasným) boli majitelia Chadwicka. Spoločne sme si pripili na už prababku Afriku Gora Monte, ktorá 18.8.2011 oslávila svoje 9. narodeniny. V súvislosti s nešťastím Afrikinej dcéry Greit sme búrlivé narodeninové oslavy odložili a veríme, že na ne bude príležitosť takto o rok a že Afrika sa svojich 10-tych narodenín dožije v zdraví. Fotky navštívených šteniatok pripravujeme.
17. 8. 2011 Prvá informácia, ktorú sme prijali dnes ráno po zobudení bola príšerná.

Jch. Great Britain dnes ráno o siedmej zabilo auto.
Mala len 2 roky a 2 mesiace. Bola výstavne veľmi úspešná, o pár dní mala ísť na bonitáciu.

Intenzívne trénovala stopovanie a darilo sa jej. Mala veľkú perspektívu práve v tejto disciplíne športovej kynológie.
Pred pár dňami jej majiteľ dostal certifikát na chovateľskú stanicu pod názvom Anjelská stráž. Pravá podstata tohto názvu sa teraz naplnila a veríme, že Great ako anjel bude svedomito strážiť všetkých, ktorí ju mali radi.

  9. 8. 2011 Fotky zo Zakopaneho sú už tu.
  8. 8. 2011
V nedeľu ňa 7.8.2011 sa konala v poľskom mestečku Zakopane 44. Tatranská národná výstava psov. Posudzovala: Małgorzata Hałas. Z Kráľovských strážnikov sa na výlet vypravili mama s dcérou, teda Cortina a Chiara. Chiara nielenže vyhrala svoju triedu mladých, ale v súboji s mladým psom si CHIARA vybehala titul Najkrajší mladý a v súboji o BOBa s dospelákmi pridala CHIARA na svoje konto aj titul BOB.
Suma sumárum to dopadlo takto:
Chiara Kráľovská stráž - V1, CAJC, Najkrajší mladý pes, BOB
Cortina Kráľovská stráž - V1, CWC, Víťaz Zakopané 2011

Po výstave sme si spravili výlet pozemnou lanovkou na Gubałówku, odkiaľ sú nádherné výhľady na Vysoké Tatry.
Tu je album fotiek z výstavy, z Gubałówky a z centra Zakopaného. Aj počasie nám prialo a tak sme opäť prežili nádherný deň v spoločnosti Chiariných majiteľov.

  5. 8. 2011 Šteniatka z vrhu I už majú 3 mesiace a riadne sa ťahajú do výšky. Tomu zodpovedá aj ich váha. Odteraz budeme ich váhu evidovať už len raz mesačne. Viacerých budeme môcť vidieť v Podskalí  na ŠV SHK, aj keď len v úlohe divákov. Tešíme sa.
31. 7. 2011 K darčekovým predmetom s motívom hovawarta pribudli kvalitné kovové prívesky na kľúče.
29. 7. 2011 Šteniatka absolvovali predposledné týždňové váženie. 5.8. budú mať tri mesiace, odvtedy budeme sledovať ich váhu už len raz mesačne. Zatiaľ všetky rastú do krásy. veríme, že im to vydrží aj naďalej.
27. 7. 2011 Zase trošku dobiehame zameškané a prinášame posledný fotoalbum šteniatok z vrhu "I".
Ďalšie fotky sa budú objavovať už v samostatných albumoch jednotlivých šteniatok. 
26. 7. 2011

 

Keďže všetky naše šteniatka (doplnená váhová tabuľka) už majú svojich vlastných ľudí, máme doma menej povinností a tak sme si urobili výlet do Veľkej Idy neďaleko Košíc. Konala sa tam Medzinárodná výstava psov. Našim hlavným želiezkom v ohni bola Fidži, ktorá išla zabojovať o víťazstvo v triede šampiónov. Hoci je ešte vo výbornej kondícii (popôrodné pĺznutie srsti sa ešte len začína), predsa len to nie je tá top kondícia, ktorá prináša veľké víťazstvá. Nateraz sme sa museli uspokojiť s druhým miestom a hodnotením: Fidži Kráľovská stráž - V2, res. CAC. Do počtu sme so sebou zobrali aj Cortinu, ktorá si zmerala sily so svojou veľkou konkurentkou v triede čestnej, kde sa nezadávajú tituly, len poradie. Po dlhom rozhodovaní v pohybe aj v postoji urobila na rozhodkyňu lepší dojem práve Cortinka a odniesla si hodnotenie:
Cortina Kráľovská stráž - V1
.
Obe naše dámy dostali vynikajúce posudky, ktoré si môžete prečítať tu: Fidži, Cortina.

Naša radosť z výstavných úspechov trvala ledva dva dni. Skalila nám ju informácia o smrti jedného z našich odchovancov, krásneho, veselého a priateľského psa Buddyho Bostona Kráľovská stráž.
V jeho albume je úryvok listu jeho majiteľky Dominiky.

Je nám ho veľmi ľúto. Urobíme všetko preto, aby sa jeho krv z populácie hovawartov nevytratila a aby jeho jediná dcéra Dakara koncom tohto roka priviedla na svet krásne a zdravé šteniatka - vnúčatá Buddyho Bostona.

21. 7. 2011 - Tak dnešné sono jednoznačne ukázalo, že Afrika žiadne šteniatka nečaká. Kamuflovala to však statočne.
                     Odteraz teda oficiálne nastupuje do zaslúženého dôchodku.
                     Pre tých, čo už teraz čakajú na naše šteniatka máme aj dobrú správu:
                     V zime plánujeme krytie dvoch sučiek:
                     Najskôr Dakary Kráľovská stráž a neskôr Ch. Cortiny Kráľovská stráž.
                     Šteniatka budú na odber v priebehu jari 2012. Pre Dakaru to budú prvé a možno jediné šteniatka plánované
                     hlavne preto, že Dakara je jediný potomok (vnučka) našej Gaiky, ktorá môže zasiahnuť do chovu a               
                     zanechať za sebou genetický fond našej prvej hovawartky, vďaka ktorej natrvalo zostávame verní tomuto
                    úžasnému plemenu.
                    Cortinine potomstvo je už možné vidieť nielen po celom Slovensku, ale aj v okolitých štátoch.
                    Je matkou šteniatok z vrhov "F", "H" a "CH".
                    Pripravujeme pre ňu zahraničné krytie s veľmi kvalitným plemenníkom.
                    Podrobnosti zverejníme po schválení krycieho listu.
20.7. 2011 - Začiatok leta strávil Emirat Kráľovská stráž na výcvikovom tábore vodnej záchrany.
                    Aj napriek chladnému a daždivému počasiu zvládol natrénovať dosť na to, aby na konci pobytu
                    zložil skúšku PZV1 - pes záchranár vo vode
a to s veľmi pekným výsledkom 287 b. (z 300) a známkou
                    veľmi dobrá. Zo srdca jemu aj psovodovi Petrovi gratulujeme a želáme obom ešte veľa elánu do ďalšej
                    kynologickej práce.
19. 7. 2011 -
Dnes ráno odcestovala do sveta už aj Imola a tak máme doma tichý dvor. Všetci "I"-čkoví súrodenci sa roztrúsili po Slovensku, aj to len smer juhozápad od nás a tak nebude problém ich z času na čas postupne navštíviť. Už teraz sa na nich tešíme.
Dnešný deň je významný hlavne pre šteniatka z vrhu "CH", ktoré dnes oslavujú svoje prvé narodeniny. Želáme im pevné zdravie, veľa lásky ich rodín a zábavu a úspechy na rôznych kynologických podujatiach.
17. 7. 2011 -  Po víkende nám doma zostáva už len čierna Imola, ktorá čaká, kým sa jej noví ľudia vrátia z dovolenky.
                       Vo váhovej tabuľke sú aktuálne údaje z piatku 15.7.2011. Od niektorých šteniatok už máme fotky z nových
                       domovov, v priebehu týždňa snáď dáme dokopy aj osobné stránky jednotlivých "I"-čiek.
                       Tento víkend trávi Chiara Kráľovská stráž vo Varšave, kde sa v sobotu zúčastnila medzinárodnej výstavy psov.
                       V triede mladých v konkurencii 3 sučiek obsadila druhé miesto so známkou výborná. Má perfektný posudok bez
                       jedinej výhrady. Prvé miesto však obsadila o pol roka staršia konkurentka, na ktorá vďaka tomu pôsobila značne
                       vyspelejšie. Majiteľom Chiary gratulujeme a želáme ešte veľa kynologických úspechov.  
10. 7. 2011 -  V sobotu odišiel do svojho nového sveta aj Iran. Doma si teda robia navzájom spoločnosť už len čierna
                        Imola a plavý Ivory. Vo váhovej tabuľke sú aktuálne údaje z piatku 8.7.2011.
 5. 7. 2011 -   Šteniatka už z väčšej časti opustili svoje rodné hniezdo. Doma sú už len 3: IRAN, IVORY a IMOLA.
                      Hoci im už plynie 9.týždeň života, my s omeškaním prinášame album z toho, čo zažívali v 7. týždni
                      a tiež v 8. týždni svojho bezstarostného života.
30. 6. 2011 - Šteniatka sa už pomaly rozbiehajú do sveta. Prvá odišla Ibiza, dnes to čaká Indiu a do konca týždňa ešte
                     ďalších 3-4. Včera sme boli so šteniatkami aj na pikniku v prírode (fotky budú budúci týždeň), zatiaľ
                     prinášame informácie o tom, ako sme boli cez víkend na výstave v Krakowe.
24. 6. 2011 -   Šteniatka dnes dovŕšili 7 týždňov veku, majú aktualizovanú váhovú tabuľku.
                      Nové fotky sú v ich albume zo 6.teho týždňa ich života.
                      Ich 7. týždeň bol veľmi pestrý. Okrem každodenných hier absolvovali kontrolu vrhu, očkovanie a tetovanie.
                      Fotili sme ich na portréty a na scéne sa objavuje aj kocúr. Keď to spracujeme, bude na čo pozerať.
20. 6. 2011 -  Zopár fotiek je už v albume šteniatok z 5.teho týždňa ich života.
17. 6. 2011 - Svetlo sveta konečne uzrela reportáž z výstav v Blede a fotoalbum z výletov do okolia Bledu.
                    Šteniatka dnes dovŕšili 6 týždňov veku, majú aktualizovanú váhovú tabuľku.
                    Fotiek majú v albume už asi 400, len nie sú spracované. Voľný čas radšej trávime s nimi na dvore a tak je celkom
                    možné, že albumy šteniatok budeme dorábať s veľkým časovým sklzom. Fotky vydržia, ale šteniatka nie. Rastú ako
                    huby po daždi. Ich výchova sa nedá odložiť ani zanedbať. Snáď si ich fotky radi pozriete aj dodatočne.
13. 6. 2011 - Oslávili svoje 6. narodeniny naše "C"-čka: Cortina, Coralka a Cardiff.
                     Všetci traja majú krásny a šťastný život a tak im želáme ešte aspoň raz toľko krásnych rokov v zdraví a
                     vitalite, ktoré strávia v spoločnosti svojich milujúcich rodín.
V dňoch 11. - 12.6.2011 sa konali 2 Medzinárodné výstavy psov v Slovinsku v malebnom mestečku Bled. V triede šampiónov sa predviedli Cortina a Everest. Rozhodcom sa páčili po oba dni a tak si odniesli tieto ocenenia: 
11.6.2011  -  CH. Everest Kráľovská stráž - výborný 1, CAC, CACIB, BOB
                     CH. Cortina Kráľovská stráž - výborná 1, CAC, CACIB

                   posudzoval: Francesko Palmieri - Taliansko

12.6.2011  -  CH. Everest Kráľovská stráž - výborný 1, CAC, CACIB
                   -  CH. Cortina Kráľovská stráž - výborná 1, CAC, CACIB

                   posudzovala: Mirja Lapanja - Slovinsko
Obaja tým splnili podmienky na udelenie titulu Medzinárodný výstavný šampión - C.I.E.

Okrem výstavných úspechov sme si domov doviezli aj veľa krásnych zážitkov a fotografií z tamojšieho národného parku Triglav.
Snáď bude do konca týždňa hotový aj album z našich výletov na Bledské jazero, hrad a vodopády.

  6. 6. 2011 - Sľúbený album zo 4. týždňa života šteniatok "I".
  5. 6. 2011 - Kým my sa doma trápime s prípravou fotiek do 4. albumu šteniatok (budú v pondelok večer) a s papierovačkami
                     okolo preukazov pôvodu, iní žnú úspechy na poli výstavnom aj pracovnom.
                     Na výstavách dnes boli:
                     Chantal Kráľovská stráž - výborná 1, CAJC - Národná výstava Klatovy - posudok a fotky
                     Chelsea Kráľovská stráž - výborná 2 - Medzinárodná výstava Nitra

                     Otec našich najmladších šteniatok "I" - Attis z Valdeckého lesa zložil ďalšiu skúšku z výkonu - VPG1
                     Všetkým gratulujeme a držíme palce aj do ďalších kynologických úspechov.
  4. 6. 2011 - Šteniatkam pribudli údaje do váhovej tabuľky.
                     A starším Kráľovským strážnikom pribudli do zbierky ďalšie výstavné úspechy.
                     V piatok na Celoštátnej výstave v Senci uspeli takto:
                     Chadwick - tr. mladých - V1
                     Golfo - tr. stredná - V1
                     Francia - tr. otvorená - V1, CAC

                     V sobotu na Medzinárodnej výstave v Nitre:
                     Chelsea - tr. mladých - V2
                     Golfo - tr. otvorená - V1, CAC, CACIB, BOB,
Víťaz GRAND PRIX SLOVAKIA 2011
                  
 Kráľovskí strážnici z vrhu "G" dnes oslavujú svoje 2. narodeniny a práve týmto víťazstvom to Golfík oslávil
                    najlepšie za všetkých. Gratulujeme celému vrhu "G" k narodeninám a odvážlivcom, ktorí našli odvahu
                    postaviť sa do výstavných kruhov ďakujeme za krásnu a úspešnú reprezentáciu.
  1. 6. 2011 - Šteniatka rastú ako z vody, už papajú aj z misky, nielen mliečko od mamy. Je okolo nich oveľa viacej práce
                     ako doteraz, ale je s nimi aj oveľa viac zábavy, keďže už počujú, vidia a behajú. Dnes dostali svoje mená.
                     Pri tej príležitosti dávame dohromady prehľad, ako vznikajú mená pre naše šteniatka
                     A aby sme nezabúdali ani na tých, čo sú už dávno odrastení, tak
                     Everest Kráľovská stráž bol v nedeľu na Medzinárodnej výstave psov v Maďarsku a získal tam ocenenie
                     výborný 1, CAC, CACIB a BOB - víťaz plemena. Gratulujeme a držíme mu palce aj na ďalších výstavách.
 
26. 5. 2011 - Dnes nám prišla milá pošta. Bol v nej zabalený diplom, ktorý potvrdzuje, že Fidži je Poľským šampiónom.
                     Prišlo to akurát včas, takže aj tento úspech svojej mamy budú mať "I"-šteniatka už zapísaný
                     vo svojom preukaze pôvodu.

24. 5. 2011 - album z 3. týždňa šteniatok je už tu.   

20. 5. 2011 - Šteniatka končia druhý týždeň svojho bezstarostného života. a tak majú aktualizovanú aj váhovú tabuľku.
16. 5. 2011 - Víkend bol významným nielen pre účastníkov výstavy, ale aj pre všetkých našich potomkov z vrhu "F", ktorí
                     v sobotu dovŕšili vek 3 roky. Všetkým gratulujeme a želáme pevné zdravie a veľa radosti zo života.
 
15. 5. 2011 - Kým šteniatka pekne rastú, odskočili sme si na otočku do Bratislavy na Medzinárodnú výstavu psov.
                     Kráľovská stráž tam mala veľmi pekné a úspešné zastúpenie:
                     v sobotu získali naši potomci takéto hodnotenia:
                     psy tr.stredná
                     GOLFO Kráľovská stráž - výborný 1, CAC
                     HUDSON Kráľovská stráž - výborný 2

                     sučky tr. stredná
                     GREAT BRITAIN Kráľovská stráž - výborná 2, res. CAC


                   
 v nedeľu sa pridala aj Cortina a dopadlo to takto:
                     psy tr.stredná
                     GOLFO Kráľovská stráž - výborný 2, res. CAC
                     HUDSON Kráľovská stráž - výborný 3

                     sučky tr. stredná
                     GREAT BRITAIN Kráľovská stráž - výborná 1, CAC
, res. CACIB
                     tr. šampiónov
                     CORTINA Kráľovská stráž - výborná 1, CAC, CACIB, BOB - Víťaz plemena.


Všetkým gratulujeme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu. Kompletné výsledky aj s bohatou fotogalériou.

 

13. 5. 2011 - Fotky šteniatok z krátkodobého pobytu vonku.
10. 5. 2011 - Včera sme si užívali trochu relaxu v prírode za slnečného dňa. Aj Fidžinka už potrebovala prečistiť hlavu
                     od toľkého džavotu. B-komplex forte a krásna prechádzka spravili svoje a ja môžem konečne jasať,
                     že FIDŽI JE OPäŤ VŠEŽRAVEC. Maličkí sa teda môžu tešiť na plný mliečny bar.

9. 5. 2011 - Aktuálne fotky Fidžinky pribudli tu a fotky z bedne sú tu.

8. 5. 2011 -  Fidžine konečne niečo chutí
                    Človek sa musí vedieť tešiť z každej maličkosti a ceniť si každý nový život.
                    Naši priatelia za riekou Moravou také šťastie nemali. Ich šteniatka sa dnes v noci narodili mŕtve.
                    Smútime s nimi.

7. 5. 2011 -  V albume šteniatok vrhu "I" pribudli dnešné fotky.

6. 5. 2011 - Dnes ráno o 6:30 začali šteniatka prichádzať na svet. Za hodinu sa narodili 4.
                   Zastúpené sú už obe pohlavia a všetky 3 farby. Fidži je úplne perfektná.
                   Za 5,5 hodiny prišlo na svet celkom 9 nových Kráľovských strážnikov.
                   Prvý album šteniatok vrhu "I" sa už začína plniť fotkami.

4. 5. 2011 - Ale máme aktuálne fotoúlovky Fidži hore bruchom.
3. 5. 2011 - V pôrodnej bedni sa zatiaľ nedeje nič. Fidžinka spokojne odfukuje, drobce kopú, akoby sme tu mali
                   Majstrovstvá sveta vo futbale a nie v hokeji.
 Fidži športu asi nerozumie a tak to malým vysvetlila nesprávne.
                   Aj tak máme jednu milú novinku:
                   V časopise Pes a mačka, číslo 4/2011, ktoré je odo dnes v predaji, vyšiel článok o "našej"
                   CHIARE Kráľovská stráž
. Vyšiel v pravý čas na to, aby sa nádejní kupci šteniatka hovawart mohli psychicky
                    pripraviť na to, čo ich s takým chlpatým uragánom čaká. Alebo vycúvať z kratšej cesty. Prajem pekné čítanie.

1.5.2011 - Prvý máj - sviatok práce sme oslávili účasťou na Celoštátnej výstave psov v Banskej Bystrici.
                 Za Kráľovskú stráž štartovala len Cortina v triede šampiónov.  Cortina má na tento rok
                naplánovanú prestávku od materských povinností a tak sa v jej kariére stalo prioritou č. 1
                skompletizovať zbierku CACov, potrebných na titul Slovenský Grand šampión. Čuduj sa svete -
                podarilo sa nám to na prvý pokus. Radosť je o to väčšia, že sme porazili Víťazku plemena (BOB)
               z Klubovej výstavy v Bojniciach. Tam Cortina prihlásená nebola. Kto vie, ako by to bolo dopadlo,
               keby si dámy zmerali sily už tam.
               Každopádne odo dnes je Cortina Slovenský Grand šampión. Tešíme sa.

30.4.2011 - Fidžinke rastie bruško zo dňa na deň.

28.4.2011 - Kým sa Fidžinka pomaly ale isto rozširuje a prevažne oddychuje, zvyšok našej svorky strávil krásny týždeň na jarnom tábore SHK v Bojniciach. Máme množstvo zážitkov a ešte viac nádherných fotografií. Kráľovskí strážnici uspeli aj na Klubovej výstave SHK, aj na preteku SHK podľa ZOP a ZPU1, ale radosť nám urobili predovšetkým na bonitácii a zvode mladých. Reportáž z Bojníc je už tu.
 

13.4.2011 -  Na výstave v Poľsku sme získali nových známych. Ich chov. stanica sa volá: Z krajiny žabiek. Zvláštny názov pre chovateľskú stanicu hovawartov. Ale na svojej web strane majú na to nádherné vysvetlenie. Už dávno sa svetom šíri vtip o žabe. V preklade znie takto:

V džungli sa koná valné zhromaždenie zvierat. Lev prikázal, aby sa zvieratá rozdelili na pekné a múdre. Pekné nech idú naľavo a múdre napravo. Všetci sa rozdelili, len žaba zostala stáť naprostriedku.
Lev sa jej pýta: "Žaba, prečo si zostala stáť v strede?"
Žaba odpovedá: "A čo sa mám rozdvojiť?"

A taký je aj hovawart - aj krásny aj múdry. A majitelia stanice z Krajiny žabiek budú robiť všetko preto, aby aj ich potomstvo bolo aj krásne aj múdre.

Náš cieľ je rovnaký, preto sme si tak padli do oka. Len my v Kráľovskej stráži sme neprišli na také básnické podanie našich chovateľských zámerov.
 

11. 4. 2011 - Na Národnej výstave psov v Poľskom meste Zabrze sme neboli zbytočne.
                     Hlavným účinkujúcim bol Everest. Cortina a Afrika sa boli previezť len tak do počtu.
                     Nakoniec sme si pekné hodnotenia odniesli všetci:
                    
Ch. Everest Kráľovská stráž - výborný 1, CWC, Najlepší pes plemena, BOB,
                                                                         BOG FCI II. -  3. miesto (zo 40 BOB-ov plemien rôznych veľkostí)
                     Ch. Cortina Kráľovská stráž - výborná 1, CWC
                     Ch. Afrika Gora Monte - výborná 1, Najlepší veterán
20.3.2011 - Dnes sa konala Celoštátna výstava psov v Nitre. Kráľovskí strážnici sa opäť nestratili:
                   trieda dorastu: Chelsea Kráľovská stráž - veľmi nádejná 2
                   trieda stredná: Jch. Great Britain Kráľovská stráž - výborná 1, CAC
                   trieda šampiónov: Ch. Fidži Kráľovská stráž - výborná 2, res. CAC
  V záverečnej súťaži o Najkrajšiu dorastenku CVP Nitra zo 14 účastníčok sa Chelsea dostala do výberu 5 najkrajších.
                    Posielame jej aj Great veľkú gratuláciu.
16.3.2011 - Počas víkendu 11.-13.3. sa konal už 3. Kráľovský víkend. Program bol taký bohatý a zážitkov toľko, že
                    spracovanie fotiek a informácií z neho chvíľu potrvá. Celú reportáž tu nájdete začiatkom apríla.
                    Zatiaľ prinášame aspoň výsledky súťaže
Pes a Suka roka 2010 ch. st. Kráľovská stráž.
 7.3.2011 - Cez víkend sme sa zastavili na návšteve u Grenady.
 5.3.2011 - Dnes sa v Bratislave konala Victory show, súťaž o šampióna šampiónov.
                 Kráľovskú stráž reprezentovali dvaja junioršampióni - Great Britain a Golfo a
                 dvaja šampióni Coral Sea a Everest. Darilo sa im výborne a získali nasledovné tituly:
                 Jch. Great Britain Kráľovská stráž - V1, 2xCAC, Best of Queen Junior, Victory Junior Winner 2011
                 Jch. Golfo  Kráľovská stráž - V1, 2xCAC, Best of King Junior, Victory Junior Winner 2011
                 Ch. Coral Sea  Kráľovská stráž - V2, res. CAC
       
         Ch. Everest  Kráľovská stráž - V1, 2xCAC, Best of King, Victory Winner 2011,
                
9. miesto v II. FCI sk.  zo 69 šampiónov všetkých plemien tejto skupiny.
                Od postupu do absolútneho finále medzi 8 najkrajších šampiónov tak delila Everesta len jediná priečka.
 
4. 3. 2011 - S Fidži sme sa vrátili z návštevy u Attisa, kde prebehli milostné hry a dúfame, že ich výsledkom budú
                  o 2 mesiace krásne, zdravé šteniatka.
28.2.2011 - na klubových stránkach SHK sa už objavili výsledky súťaže "Najúspešnejší pracovný hovawart SHK"
                   za rok 2010. Máme obrovskú radosť z toho, že prvé tri miesta obsadili Kráľovská strážnici.
                  
Majiteľom posielame veľké gratulácie a vďaku za úžasnú reprezentáciu na pracovnom poli kynológie.
24.2.2011 - Minulý víkend sme sa túlali po východe Poľska a Slovenska. Bola to super výprava.
 17.2.2011 - Pracovné snaženie a úspešne zložené skúšky z výkonu v roku 2010 vyniesli
                    Ch. Everesta Kráľovská stráž na úžasné 9. miesto v hodnotení Českého hovawart klubu
.
                    Medzi stopárskymi majstrami sveta a všestrannými hovawartami so skúškami najvyšších stupňov je toto
                    umiestenie skutočne veľmi cenné. Gratulujeme majiteľke a neuveriteľne aktívnej psovodke Zuzke.
 12. 2. 2011 - BINGO - fotosúťaž č. 2 má riešenie aj víťaza.
 11. 2. 2011 - Aj napriek druhej  indícii v druhej fotosúťaži  stále nemáme správnu odpoveď.
                      A pritom riešenie je také jednoduché. Pridávame preto tretiu a poslednú indíciu.
 9. 2. 2011 - Nedočkavci, ktorí sa chcú rýchlo dopátrať riešenia druhej fotosúťaže  nás ukecali k pridaniu prvej indície.
 8. 2. 2011 - Momentálne sa u nás nič zvláštneho nedeje. Všade naokolo zúri chrípka a tak je bezpečnejšie sedieť doma za PC,
                     než chodiť medzi ľudí.
                     Pre tých, čo našu stránku navštevujú často a nevedia sa dočkať noviniek, prinášame druhú fotosúťaž.
                     To, že sa nič nedeje u nás, neznamená, že zaháľa aj naše potomstvo. V žiadnom prípade. Čerstvú novinku má
                     6 mesačná Chantal Kráľovská stráž, ktorá získala certifikát o úspešnom ukončení kurzu základnej poslušnosti.
                   
 Gratulujeme.
 5. 2.2011 - Dnes na Medzinárodnej výstave psov v Brne reprezentovali Kráľovskú stráž dvaja naši šampióni:
                   Everest a Coral Sea.
                   Everest doplatil na vykĺbené koleno svojej majiteľky. S cudzou handlerkou bol neistý a tak si domov prináša
                   tretie miesto z triedy šampiónov. Zato Coralka to natrela všetkým ostatným 62 hovawartom.
                   Výsledky sú teda takéto:
                   psy trieda šampiónov:
                   V3 - Ch. Everest Kráľovská stráž
  
                   suky trieda šampiónov:
                   V1, CAC, CACIB, BOB (Víťaz plemena) - Ch. Coral Sea Kráľovská stráž
  
                   Obom veľmi gratulujeme a ďakujeme za super reprezentáciu
  2. 2. 2011 -Na prelome týchto zimných mesiacov oslavujú svoje tretie narodeniny (30.1.) a definitívne tak vstupujú
                    medzi dospelákov naši potomkovia z vrhu E. O rok viac oslavuje jediná zástupkyňa vrhu D - Dakara
                    Všetkým želáme veľa zdravia, lásky svojich majiteľov, dobrú stravu a zábavu vždy a všade.
31. 1. 2011 - Sono bohužiaľ nepotvrdilo, že Afrika čaká šteniatka a tak dostane príležitosť najmladšia
                     z Tria Black - Fidži. Je v najlepšom veku a tak  veríme, že v apríli privítame na svet jej šteniatka.
23.1.2011 - Dnes sa v Trenčíne konala Medzinárodná výstava psov.
                  
Naše Trio black sa nezúčastnilo (pre pracovné povinnosti paničky), takže celá ťarcha reprezentácie zostala na pleciach
                   našich odchovancov. Všetci zúčastnení sa tejto úlohy chopili svedomito a získali takéto ocenenia:
                   sučky trieda stredná:
                   V1, CAC - Hanoi Kráľovská stráž
                   V2, res. CAC - Jch. Great Britain Kráľovská stráž
  
                   psy trieda stredná:
                   V3 - Jch. Golfo Kráľovská stráž
                   psy trieda šampiónov:
                   V1, CAC, CACIB, BOB (Víťaz plemena) - Ch. Everest Kráľovská stráž
  
                  
Všetkým gratulujeme a ďakujeme za super reprezentáciu

                   Skúsenosti už bola naberať aj najmladšia z našej chs - Chile Kráľovská stráž, ktorá si ovoňala výstavnú atmosféru a vraj
                   v marci v Nitre ju už uvidíme na ostro v triede dorastu. Chile a jej súrodenci v tomto týždni dosiahli 6 mesiacov veku a
                   tak majú aktualizovanú
váhovú tabuľku.

 

15. 1.2011 - Nie vždy sú nové správy šťastné, ale až takúto smutnú prinášame naozaj s veľkým zármutkom:
Deň 30.12.2010 bol posledný v živote krásnej sučky
HAVANA Kráľovská stráž
.
Od jej majiteľov prišla takáto správa:
Náš sused začal cez deň  púšťať petardy.
Havana sa zľakla a ušla nám. Žiaľ, našli sme ju pri ceste. Pravdepodobne ju zrazilo auto. Sme z toho zronení.

  11. 1. 2011 - Krásne zimné fotky sme dostali od Chile.
   9. 1. 2011 - Dostali sme aktuálne fotky a správy od Cheyenna, ktorý žije na východe Maďarska.
   3. 1. 2011 - Kde sme boli na Silvestra.

čo sa u nás dialo v roku 2010

čo sa u nás dialo v rokoch 2008 - 2009 

čo sa u nás dialo v roku 2007 

čo sa u nás dialo v roku 2006 

čo sa u nás dialo v roku 2005 

a čo bolo pred tým ?